O vinařství

Vinařství


Naše vinařství se nachází v malebné obci Drnholec, asi 15 km jihovýchodně od Mikulova. Jedná se o 200 let starý kvelbený sklep, který jsme postupně renovovali. První víno jsme vyrobili v roce 2011. Na tuto památku jsme si nechali vyrobit dubový 1000 litrový sud s překrásnou řezbou a letopočtem. Určitě stojí za to ho vidět, ale kvůli tomu musíte přijet osobně. Věřte, budete vždy vítanou návštěvou. A také vám rádi dáme ochutnat. 

Osobní archiv

V zadní části sklepa jsme zřídili soukromý archiv. Odpočívají tady vína, o kterých si myslíme, že ještě dlouho vydrží a jsme zvědaví, jak se budou vyvíjet. Na některých ochutnávkách je rozděláváme, abychom se podělili s našimi zákazníky o tyto zkušenosti.

Moderní technologie


Naše vinařství se sice nachází v prastarém sklepě, ale technologii používáme moderní. Nerezové tanky, s řízenou fermentací při nízkých teplotách, jsou u nás samozřejmostí. Vyrábíme takto většinu bílých vín. Najdou se však i vyjímky, které zrají ve dřevěných sudech.

Tradiční přístup


U výroby červeného vína však ctíme tradiční a léty osvědčené postupy zrání pouze ve dřevěných soudcích. Taková červená vína vynikají svojí mohutností, komplexností a ležáckou vyzrálostí. Některá necháváme takto zrát až 24 měsíců a pak je nazýváme Reserve.